/Files/images/1.jpg

20 вересня 2022 року відбулися вибори Президента учнівської парламентсько-президентської республіки Лохвицької гімназії № 1

/Files/зображення_viber_2023-02-07_20-59-11-853.jpg

Президент гімназії - Юрченко Роман, учень 10-А класу

Історія розвитку учнівського самоврядування Лохвицької гімназії №1

У сучасному суспільстві бракує сталої думки про те, що громадяни своїми силами можуть змінювати суспільство. Саме у шкільному віці усвідомлення своєї участі у вирішенні важливих справ громадського життя є основою подальшої активної позиції у дорослому житті.

Однією з форм залучення учнів до громадського життя є участь у шкільному самоврядуванні. Виходячи саме з таких позицій та враховуючи попередній досвід роботи, творчий колектив у складі заступника директора з виховної роботи Боярської Л.Г., педагога-організатора Науменко В.В.(на даний час методист районного методичного кабінету відділу освіти Лохвицької РДА), шкільного психолога Компанченко Т.Д., учителя історії Григорчука В.О. та учнівського активу підійшли до створення демократичної моделі шкільного самоврядування.

З 1998 року у школі працювало дві організації: „Веселкова республіка” (піонери і барвінчата) та об’єднання „Юність” (учні старших класів). Багато років у школі діяв учнівський комітет, який займався питанням успішності, трудового виховання, дисципліни і порядку учнів школи. До складу учкому входили учні 5-11 класів. Робота учкому здійснювалася за допомогою діяльності комісій.Оскільки робота цих організацій відзначалася тісним взаємозв’язком, а в деяких питаннях і дублюванням, то у квітні 2003 року було вирішено реорганізувати органи учнівського самоврядування.

Учнівське самоврядування повинно бути більш досконалим, здатним вирішувати складні завдання творчого розвитку особистості в напрямку громадської ініціативи, відповідальності, правової освіти, вміння керувати людьми та бути керованими. У вересні –жовтні 2003 року проведено вибори членів шкільного парламенту та президента гімназії і створено єдину дитячо-юнацьку громадську організацію „Учнівська парламентсько-президентська республіка”.

Структура учнівського самоврядування Лохвицької гімназії №1